ZAKRES USŁUG

REALIZACJE

CERTYFIKATY

PARK MASZYN

WARUNKI WSPÓŁPRACY

Czym jest O3?

 

Z pewnością ten wzór chemiczny wydaje Ci się znajomy. Ozon jest alotropową odmianą tlenu, czyli tlenem o budowie trójcząsteczkowej. 

 

Jest bardzo delikatny i po unieszkodliwieniu np. wirusa czy  bakterii rozpada się na naturalny dwuatomowy tlen i nie pozostawia w pomieszczeniu żadnych śladów swojej obecności z wyjątkiem czystego, przyjemnie pachnącego powietrza.

 

Jakie ma właściwości?

 

Ozon jest niezwykle silnym utleniaczem, co sprawia, że ma on szerokie zastosowanie w zabiegach dezynfekcji, dezynsekcji i dezodoryzacji. To pierwiastek 50-krotnie silniej dezynfekujący od chloru i 3000 razy szybszy. 

 

Skutecznie niszczy szkodliwe drobnoustroje i zmienia właściwości najróżniejszych związków organicznych decydujących o przykrych zapachach.

Jest gazem, więc błyskawicznie dociera do wszelkich zakamarków.

 

Czym jest ozonowanie?

 

Ozonowanie to sprawdzona metoda dezynfekcji powietrza, która usuwa z niego wszelkie zanieczyszczenia błyskawicznie czyniąc je sterylnym.

Zabieg ozonowania polega na uzyskaniu i utrzymaniu  w czasie  odpowiedniego stężenia ozonu w dezynfekowanym pomieszczeniu.

To doskonały sposób na odkażenie przestrzeni dla alergika, odświeżenie pokoju dziecięcego czy przywrócenie dobrej atmosfery w miejscach publicznych, takich jak kawiarnie, biblioteki, hale magazynowe czy dworce. 

 

 

 

Czy to ekologiczne?

 

Stosowanie ozonu w procesie oczyszczania pomieszczeń jest ekologiczne i całkowicie nieszkodliwe dla ludzi.

Ozon jest gazem naturalnie występującym w przyrodzie, np. w czasie burzy.

Zabieg ozonowania nie wymaga stosowania żadnych niebezpiecznych środków chemicznych, podczas gdy wiele popularnych środków czystości to mieszanki substancji chemicznych, które działają drażniąco nie tylko dla skóry, ale także dla całego układu oddechowego. 

Zakres usług

 

Ozonowanie to sprawdzona metoda dezynfekcji, która usuwa wszelkie zanieczyszczenia błyskawicznie czyniąc przestrzeń sterylną. Dezynfekcja ozonem polega na uzyskaniu i utrzymaniu w czasie odpowiedniego stężenia gazu w ozonowanym pomieszczeniu.

Ozonowanie mieszkania to doskonały sposób na odkażenie przestrzeni dla alergika, czy przygotowanie pokoiku dziecięcego przed pojawieniem się małego człowieka ;)

  

Ponadto, ozonowanie pomieszczeń to jedyny skuteczny sposób na usuwanie zapachów nieprzyjemnych i uporczywych – idealnie sprawdza się po pożarze lub zalaniu, a ozonowanie samochodu pozwala pozbyć się zapachu m.in. po rozlanym mleku.

 

Ozonowanie samochodów, poza właściwościami dezodoryzacyjnymi, ma na celu przede wszystkim usunięcie zarodników grzybów zarówno z układu klimatyzacji jak i całego wnętrza samochodu. Kolejną, szczególnie istotną dla alergików, cechą ozonowej dezynfekcji samochodu jest to, iż gaz ten usuwa wszelkiego rodzaju alergeny, w tym roztocza, nie pozostawiając przy tym żadnych produktów ubocznych, poza czystym tlenem.

 

Ozonowanie restauracji, kawiarni, barów, dworców i innych miejsc publicznych jest świetnym sposobem na przywrócenie dobrej atmosfery a także zapobieganie rozprzestrzenianiu się różnego rodzaju chorób.

 

Ostatnia z właściwości jest szczególnie ważna w przypadku miejsc, gdzie przebywają dzieci. Ozonowanie przedszkoli i szkół, nie tylko pomaga szybko pozbyć się bakterii w sytuacjach kryzysowych i zatrzymać rozprzestrzenianie się chorób, ale wykonywane regularnie sprawia, że dzieci chorują zdecydowanie rzadziej i na co dzień oddychają świeżym, czystym powietrzem.

 

Ozonowanie hal magazynowych czy linii produkcyjnych znacząco przedłuża żywotność produktów spożywczych (np. w przypadku warzyw i owoców - ozon neutralizuje drożdże odpowiedzialne za gnicie).

 

Dezynfekcja po zmarłym za pomocą ozonowania nie tylko pozwala wyeliminować przykry zapach, ale także całkowicie odkaża i sterylizuje pomieszczenie, w którym znajdowały się zwłoki. Ozon jest środkiem niezwykle skutecznym, który doskonale radzi sobie nie tylko z aminami (jady trupie powstające w procesach gnilnych organizmów żywych i pojawiają się po śmierci człowieka lub zwierzęcia), ale także ze wszelkimi i bakteriami, wirusami i innymi szkodliwymi drobnoustrojami.

 

Ozonowanie archiwów i bibliotek, dezynfekcja dokumentów w archiwach, bibliotekach, sądach itp. zapobiega rozwojowi grzybów, przez co pomaga utrzymać dokumenty w dobrej kondycji przez lata.

 

Wymienione wyżej przykłady, to tylko niektóre z możliwości oferowanych przez naszą firmę. Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości, zapraszamy do zakładki Kontakt.

Co ozonujemy?

 

 • mieszkania
 • pokoiki dziecięce
 • biura
 • sale operacyjne
 • gabinety lekarskie
 • salony kosmetyczne
 • przedszkola
 • szkoły
 • sale zabaw
 • lokale gastronomiczne
 • archiwa
 • biblioteki
 • samochody
 • karetki pogotowia
 • radiowozy
 • autokary
 • chłodnie/mroźnie
 • zakłady produkcyjne
 • zakłady przetwórstwa mięsnego
 • kurniki
 • pomieszczenia inwentarskie
 • pomieszczenia po pożarze
 • pomieszczenia po zalaniu

Nasze realizacje

 

Cechuje nas profesjonalizm - staramy się spełniać oczekiwania naszych Klientów, a ich zadowolenie jest dla nas kwestią kluczową. W związku z tym każde zlecenie traktujemy indywidualnie, a pracę zaczynamy zawsze od poznania potrzeb

i ustalenia priorytetów. 

 

Poniżej przykłady naszych realizacji.

Przedszkola

Lokale użytkowe

Budynki mieszkalne

Pojazdy

Certyfikaty

 

Dysponujemy generatorami ozonu renomowanej marki Trioxygen. Urządzenia te cechuje najwyższa jakość wykonania oraz wysoka wydajność. 

 

W zależności od potrzeb maszyny generują od 1 do 40 gramów ozonu na godzinę. Wybór urządzenia zależy od kubatury i specyfiki ozonowanego obiektu. Najmniejsze generatory wykorzystujemy w pomieszczeniach o niewielkiej kubaturze. Z kolei większe maszyny służą do dezynfekcji obiektów o dużej powierzchni jak np. sale zabaw, magazyny, hale produkcyjne.

Trioxygen 5

 

Generator o wydajności to 5 gramów ozonu na godzinę. Stosowany np. do ozonowania małych samochodów osobowych. 

Trioxygen 10

 

Generator o wydajności 10 gramów ozonu na godzinę. Stosowany często do ozonowania pomieszczeń o bardzo małej kubaturze.

Trioxygen 20

 

Generator ozonu Trioxygen 20 to niewielkie urządzenie. Jego wydajność to 20 gramów ozonu na godzinę

Trioxygen 40

 

Ozonator przeznaczony do największych pomieszczeń. Produkuje aż 40 gramów ozonu na godzinę.

Miernik Drager X-am 5000 z sensorem O3

 

Miernik jest bardzo małym i poręcznym urządzeniem, które sprawia, że można szybko sprawdzić poziom stężenia ozonu. Jego przejrzyste menu pozwalające na intuicyjne sterowanie sprawia, że jest bardzo przyjazne dla użytkownika. Cechy charakterystyczne sensora to szybki czas reakcji, doskonała powtarzalność i linearność wskazań.

Warunki współpracy

 

 

Cechuje nas profesjonalizm - staramy się spełniać oczekiwania naszych Klientów, a ich zadowolenie jest dla nas kwestią kluczową. W związku z tym każde zlecenie traktujemy indywidualnie, a pracę zaczynamy zawsze od poznania potrzeb i ustalenia priorytetów.  Warunki współpracy każdorazowo ustalamy indywidualnie, a w przypadku podpisania umowy na więcej niż jeden zabieg, oferujemy korzystne pakiety. 

 

Orientacyjną cenę usługi jesteśmy w stanie podać po krótkiej rozmowie telefonicznej, jednak ustalenie ceny ostatecznej możliwe jest dopiero po obejrzeniu pomieszczenia, które ma zostać poddane dezynfekcji -  istnieje wiele czynników, które o tym decydują. 

Park maszyn

  tel.  603 080 027 

  tel.  603 080 027 

  tel.  730 187 471